Kamali půjčka

Kamali půjčku můžeme zařadit do skupiny krátkodobých půjček do výplaty. Půjčit si můžete peníze v rozmezí 1 000 Kč až 20 000 Kč. Napoprvé můžete získat peníze maximálně do výše 10 000 Kč. Pokud první půjčku splatíte řádně v termínu 30 dnů, můžete napodruhé získat peníze až do výše 15 000 Kč. Částku 20 000 Kč získáte až u páté půjčky, a to za předpokladu, že předchozí čtyři půjčky byly řádně splaceny včas.

Kdo peníze poskytuje

Finanční produkt Kamali poskytuje finanční společnost Home Credit, která působí na finančním trhu již od roku 1997. Společnost Home Credit působí v řadě zemí a patří ve svém oboru mezi největší na světě. Do této finanční skupiny patří také Air Bank, Zonky a jiné.

Výhody Kamali půjčky

Kamali půjčka patří mezi nejlevnější finanční produkty mezi takzvanými půjčkami do výplaty. Úroky a poplatky jsou v této kategorii opravdu nejnižší.

Pokud svou první půjčku splatíte do 14 dnů, vrátí vám Kamali celý poplatek za poskytnutí půjčky. Pokud si půjčíte například 10 000 Kč, zaplatíte navíc pouze 330 Kč za 30 dní! Poplatek za odložení termínu splátky vás vyjde na 490 Kč. Pokud porovnáme poplatky s jinou společností poskytující půjčky do výplaty, budete velmi překvapeni, kolik ušetříte s Kamali půjčkou.

Např. u stejné půjčky ve výši 10 000 Kč u společnosti Ferratum zaplatíte navíc za 30 dní 3 300 Kč s RPSN, které vyšplhá až na hodnotu 3113% p.a. Oproti konkurenci v této kategorii půjček ušetříte s Kamali opravdu hodně.

Nevýhody - s půjčkou jdete do registru

U klientů převládá názor, že krátkodobé půjčky do výplaty nejsou evidovány v žádném úvěrovém registru dlužníků. Bohužel, opak je pravdou! Z důvodu nového zákona o spotřebitelském úvěru jsou téměř všechny společnosti poskytující finanční služby členy úvěrových registrů.

Pozor na časté půjčování

Dalším problémem, a ne v poslední době ojedinělým, může být žádost o půjčku, hypotéku či konsolidaci v bance. Příliš časté sjednávání půjček do výplaty, které mimochodem jsou vidět v registru SOLUS a v nebankovním registru, může žádost u bankovní společnosti velmi ztížit, ne-li zamítnout, a to i přesto, že byly tyto krátkodobé půjčky řádně splaceny. Příliš časté využívaní těchto mikropůjček do výplaty banky vidí jako problém ve financích žadatele a jeho úvěrovou bonitu výrazně sníží.

Pokud je půjčka do výplaty ještě nesplacena, bonita klienta při žádosti u banky se sníží na minimum. Při posouzení žádosti se do měsíčního výdaje započítá celá půjčka - např. u půjčky ve výši 20 000 Kč se mu odečte z jeho měsíčního příjmu celých 20 000 Kč! S touto bonitou tak žadatel v bance s největší pravděpodobností peníze nezíská.

Shrnutí

Pokud porovnáme Kamali půjčku s jinými finančními produkty z kategorie půjček do výplaty nebo také mikropůjček, je Kamali půjčka bezkonkurenčně nejlevnějším řešením v této kategorii, kdy RPSN se pohybuje u této půjčky v rozmezí 48,4 - 50,1% ročně. Musíme také upozornit, že RPSN neobsahuje poplatky za volitelné služby či její prodloužení. V případě využití i těchto služeb, které nejsou povinnou součástí této půjčky se RPSN výrazně zvýší.

Pokud se krátkodobá půjčka Kamali využije pouze mimořádně, tak může být pro žadatele zajímavá. Mějte však na paměti, že všechny tyto krátkodobé půjčky jsou začátkem začarovaného kruhu dluhové pasti – drahé prodloužení půjčky, další půjčka na zaplacení té předchozí apod.

Více informací o produktu Kamali můžete získat na oficiálních stránkách kamali.cz